Ako začať písať svoj prvý blog

Mnohí ľudia si myslia, že začať blogovať je veľmi náročné. Avšak opak je pravdou. Hravo to zvládne každý. Iste máte svoj vlastný štýl, ktorý by ste radi prezentovali aj pre ostatných. Možno si chcete vybudovať svoju vlastnú značku, alebo len by ste chceli zarábať pomocou internetu. Ak túžite po slobode, chcete byť sami sebou šéfmi a rozmýšľate nad spustením vášho podnikania, len smelo do toho.

 

blo

 

 

Ako však začať blogovať, aby váš prvý blog bol naozaj úspešný a splnil vaše očakávania? Väčšina blogerov do roka zavesí svoju blogovaciu kariéru na klinec. Možno len nevedia o pár základných blogovacích princípoch.

Kedysi bolo založenie samotného blogu či vytvorenie webovej stránky doslovne nočnou morou pre každého, kto nevedel programovať. Nepohli by ste sa ani o jeden krôčik, ak by ste nepoznali nejakého programátora. Momentálne je situácia iná a oveľa jednoduchšia.

V prvom rade každý blog potrebuje vlastný priestor, kde bude uložený a dostupný hlavne pre vašich čitateľov. Potrebuje tiež doménu, to je internetová adresa, pomocou ktorej ju vaši čitatelia budú môcť ľahko nájsť. Avšak v dnešnej dobe už doménu alebo hosting nemusíte riešiť. Sú dostupné viaceré nástroje, s ktorými si viete vyklikať blog za pár minút. Jediný problém je, že vaša internetová stránka nebude pre čitateľov dostatočne pútavá a funkcie či služby na vašej internetovej stránke budete mať obmedzené, alebo dokonca si budete musieť vždy niečo priplatiť. Takto asi veľa nezarobíte pomocou vášho blogu. Ak by sa vám vaša internetová stránka rýchlo zaplnila, bol by problém s tým, ak by ste chceli prejsť na inú. Totižto preniesť obsah z jednej platformy na inú je veľmi komplikované, pretože väčšina systémov takúto možnosť nemá. Museli by ste nanovo všetko ručne nahadzovať do nového systému. Na to isto čas nemáte.

Vždy je najlepšie mať vlastný názov domény s hostingom. Ideálne s blogovacou platformou, ktorá vás nebude obmedzovať a bude jednoduchá na ovládanie aj bez programovania. Vaša blogovacia platforma by mala mať všetky potrebné funkcie, napríklad na zber emailov, optimalizáciu webu pre vyhľadávače, jednoduché vkladanie Google kódu pre meranie návštevnosti, prepojenie so sociálnymi sieťami, či možnosť zdieľania článkov. Najpoužívanejšia blogovacia platforma je WordPress. Nielenže je najpoužívanejšia, dokonca je pravidelne aktualizovaná a je úplne zadarmo. WordPress má veľkú komunitu aj u nás na Slovensku. Oproti iným blogovacím platformám vás WordPress vyjde omnoho lacnejšie.

 

blog2

 

 

 

Ak chcete okolo svojho mena vytvoriť osobnú značku, využite ako názov domény svoje meno a priezvisko. Ak chcete vytvoriť samostatnú značku, zvoľte názov, ktorý vás bude reprezentovať. Názov domény by mal byť krátky a mal by obsahovať len niekoľko znakov. Ak budete pôsobiť na Slovensku, zvoľte si sk doménu, ak celosvetovo, ideálna je s koncovkou com.

Píšte vždy o tom, v čom sa vyznáte alebo máte túžbu sa zlepšovať, či o tom, o čo sa ľudia zaujímajú.

Všetko, čo potrebujete k správnemu písaniu vášho blogu https://www.segum.sk/blog.