Dovolenka na Slovensku

Dovolenka na Slovensku je mnohokrát podceňovaná. No aj u nás si môžete užiť nezabudnuteľnú dovolenku, ktorá sa vyrovná aj tej v zahraničí. Treba však vedieť, kde hľadať a kam ísť. Ak tieto veci viete, môžete ušetriť nemalé peniaze. Ak Vás však nelákajú Tatry, určite nad slovenskou dovolenkou nelámte palicu. Lebo Slovensko nie sú len Tatry.
 bratislava.jpg

  1. Jaskyne

Na Slovensku máme trinásť sprístupnených jaskýň. Za zmienku určite stoja ľadové jaskyne, Dobšinská a Demänovská. Je v nich úplne iná atmosféra a samozrejme aj iná teplota. Dobre sa oblečte. Ľadové jaskyne sú skutočne krásne a výnimočné. Medzi výnimočné jaskyne patrí aj Ochtinská aragonitová jaskyňa. Je zvláštna svojou výzdobou, ktorú netvoria tradične známe stalagmity. Rovnako aj jaskyňa Domica stojí za povšimnutie. Jej prehliadka pozostáva z jazdy na lodi na rieke, ktorá cez jaskyňu tečie. Máte veľkú šancu, že uvidíte netopiera, ktoré sa tu hojne vyskytujú.
 

  1. Hrady a zámky

Slovensko je zaujímavé tým, že má najviac hradov na jedného obyvateľa v Európe. Skutočne sa máme čím chváliť. Veľa zrekonštruovaných hradov láka turistov z celého sveta, rovnako aj domácich. Za návštevu určite stojí Bojnický zámok, Spišský hrad alebo aj napríklad Čachtice. Mnoho zrúcanín taktiež stojí za povšimnutie. Veľakrát majú v sebe iné čaro ako rekonštruovaný hrad.
 

  1. Priehrady

Slovenské priehrady ponúkajú aj inú zábavu, okrem plávania. Populárne sú jazdy loďou alebo iné vodné atrakcie. Uprostred Oravskej priehrady sa nachádza Slanický ostrov umenia. Tu môžete navštíviť kostol, prezrieť si v ňom obrazy, prejsť krížovú cestu alebo prezrieť si vnútro zachovalých domov, kde sa môžete dočítať o zaplavovaní dedín.
 štrpské pleso.jpg

  1. Splavovanie

Ak ste fanúšikom mierneho adrenalínu, mali by ste určite vyskúšať splavovanie na raftoch  na slovenských riekach. Môžete si vybrať náročnosť. Tie najjednoduchšie splavy sú vhodné aj pre menšie deti, takže je to aktivita pre celú rodinu. Z určitý druh splavu môžete považovať aj plavbu na plti. Tieto plavby sa tešia veľkej obľube. Sú nenáročné, vhodné pre všetky vekové kategórie a môžete si prezrieť panorámu prírody z inej perspektívy.