Najlepšie tipy na víkend v Berlíne

Berlín WELCOME CARD je pravdepodobne najlepším vynálezom pre všetkých návštevníkov počas víkendu, pretože ponúka nielen bezplatné cestovanie 48 hodín autobusom a vlakom, ale aj výhody a zľavy na mnohé atrakcie, reštaurácie a podujatia. Praktický a naozaj užitočný "štartovací balíček" pre berlínskych fanúšikov je k dispozícii on-line, v centrách cestovného ruchu alebo na železničných staniciach.

katedrála.jpg

Ak chcete získať dobrý prehľad o tom, čo za atrakcie hlavné mesta ponúka, môžete ušetriť drahé vyhliadkové autobusy a dostať sa priamo linkou 100 na Alexanderplatz . Bežný pravidelný autobus vedie okolo televíznej veže, Unter den Linden, berlínskej katedrály, Brandenburskej brány, Potsdamer Platz, Reichstagu, Stĺpu víťazstva a mnoho ďalších zaujímavostí až po Zoo.
Jarný víkend
Akonáhle sa objavia prvé slnečné lúče, otvára sa možnosť návštevy parkov a zelených plôch, ktorých je v Berlíne naozaj mnoho. Naskytá sa príležitosť spoznať mesto aj z lodi. Nájdete tu mnoho lodných spoločnosti, ktoré ponúkajú rôzne plavby loďou aj tematické. Určite si každý vyberie.
Letný víkend
V lete môže byť aj v Berlíne naozaj horúco. Našťastie väčšina barov ponúka kryté terasy, kde si môžete vychutnať váš obľúbený drink a nachvíľu sa schovať pred slnkom. Po zotmení  sa otvorí celkom 14 vonkajších kín. Najlepšie kino pod holým nebom je  Freiluftkino Kreuzberg,  Freiluftkino vo Volksparku Friedrichshain a taktiež veľké letné kino na Potsdamer Platz. Filmový program je rôznorodý. Miest je určité množstvo, preto je dobre prísť medzi prvými alebo si miesta rovno zarezervovať.

chrám.jpg

Jesenný víkend
Pivné záhrady sú vyhľadávané najmä v lete, ale aj na jeseň majú svoje čaro. Medzi tie najlepšie patri Cafe am neuen See. Trhové sály v Berlíne majú už dlhú tradíciu a sú tiež nezávislé od počasia. Každý víkend je na Kreuzberg aj 40 stánkov, ktoré ponúkajú regionálne ovocie, zeleninu a iné pochúťky.
Zimný víkend
Od konca novembra zaplavia Berlín vianočné trhy, na ktorých si môžete vychutnať  sto percentnú vianočnú atmosféru. Na trhoch nechýba varené víno, punč, pečené klobásy, rôzne druhy koláčov a sladkostí, stánky s vianočnými ozdobami a mnoho iného. Obzvlášť slávnostne sú trhy na Gendarmenmarkt a trh pred palácom Charlottenburg.