Originálne nerezové zabradlie


Vaše schodisko je také prázdne. Viete, ako správne doladiť? Vhodným riešením na skrášlenie vášho schodiska je práve nerezové zábradlie. Schodiskové zábradlie nie je len pekným doplnkom chodby a schodiska, ale je aj nevyhnutnosťou stavebníka pre získanie kolaudačného rozhodnutia. Ak máte na novostavbe aj balkón, či lodžiu, na kolaudáciu pred stavbou zábradlia ani nepomýšľajte. Schodisko musí spĺňať určité normy na výšku a pevnosť, v prípade nerezového schodiskového zábradlia musí antikora dokonca spĺňať vlastnosti osvedčené rôznymi certifikátmi. Nerezové zábradlie má oproti kovovému alebo drevenému mnohé výhody. Najdôležitejšou výhodou je antikorový materiál, čiže minimálna potreba údržby.

 

 

nerezove zabradlie 1

 

 

 

Pri schodiskovom interiérovom zábradlí by nerez mala zostať bez známky veku aspoň päťdesiat rokov. Samozrejme, aj vnútorné zábradlie treba sem tam preleštiť špeciálnymi prípravkami, aby bola antikora lesklejšia a získala ochranný film. Pri vonkajších zábradliach si mnoho ľudí myslí, že každá nerezová oceľ bude navždy bez hrdze. Preto rozlišuje viaceré druhy nereze. Príkladom sú určite nerezové umývadlá a výlevky. Tie prichádzajú do kontaktu s kyslou vodou a agresívnejšími kvapalinami. Tiež sa vyrábajú z antikory, ktorá je výrazne odolnejšia, než oceľ, ktorá sa používa na výrobu vnútorných zábradlí. Vonkajšie nerezové zábradlia sa začínajú vyrábať z odolnejšej ocele, keďže dážď predstavuje kyslé prostredie. Zamedzíte tým tomu, aby sa na Vašej oceli objavili po čase malé čierne body, ktoré sa postupne zväčšujú a vytvárajú nechcené fľaky. Pri každom type oceli je nutné dvakrát ročne preleštiť nerez špeciálnymi prípravkami.

 

 

nerezove zabradlie

 

 

 

Ďalšou výhodou nerezového zábradlia je, že nerez nevŕzga, netreba ju natierať ani lakovať a pôsobí veľmi elegantne a moderne. Nevýhodou nerezového zábradlia je jej vyššia cena. V súčasnosti sa však cena nerezového zábradlia približuje cene dreveného zábradlia. Kúpu si najskôr premyslite.