Rozchod je vždy bolestivý, ale ženy ocenia, ak sa k nemu postavíte ako džentlmeni

Po nejakom čase vo vzťahu pociťujete, že už to nie je to, čo od neho očakávate, hádky sú čoraz častejšie alebo ste sa nebodaj zamilovali do inej ženy? Na to, aby sa vzťah rozpadol, má vplyv nekonečné množstvo dôvodov, no aj v tejto etape treba myslieť na to, aby ste to vyriešili ako džentlmeni.
 Spoločné chvíle.jpg

 • Nečakajte

V etape vzťahu, keď už cítite ochladzovanie citov a jeho neodvratný koniec, je zbavovanie sa zodpovednosti tým najhorším postojom, ktorý by ste mali zaujať. Všetko by iba zhoršilo vaše vyčkávanie, že prvý impulz snáď vyjde od partnerky. Chopte sa toho a hrubú čiaru urobte vy.

 • Mužská hrdosť
  Častou praxou mužov pri ukončení vzťahu je jednoducho zmiznúť zo života ženy, nedvíhajú telefón, neodpovedajú na správy, v tichosti sa vyparia ako gáfor. Každý muž by si však mal zachovať svoju hrdosť a tieto dôležité kroky v živote vyriešiť osobne.
 • Niet nad úprimnosť
  Každý asi bude súhlasiť s názorom odborníkov, že úprimnosť je najlepší spôsob pri riešení akýchkoľvek vzťahových problémov. Výmysly typu, že ešte sa na vážny vzťah necítite, že nemáte čas kvôli množstvu práce alebo že máte momentálne iné priority, sú už otrepanými frázami. Radšej buďte úprimný a povedzte jej to na rovinu, no elegantnou formou a bez vykresľovania detailov, ktoré by pre ňu mohli byť bolestivé. Verte, že prvotný šok prejde a úprimné slová ocení každá žena.
 • Pripravte sa
  Situácia, pri ktorej človek musí povedať nepríjemné veci, nie je pre každého ľahká, a ak máte trému, treba si vopred premyslieť, čo jej poviete a aké slová pritom použijete, aby ste sa nezamotali a nevyvolali trápnu situáciu.
 • Pozitívny postoj

Pozitívny pohľad na celú situáciu je výbornou voľbou, teda podľa možnosti. Nijaké obviňovania, žiadna dráma či útočenie jeden na druhého, ale poďakovanie za pekné spoločné chvíle  či zhodnotenie prínosu vzťahu. Pozitívny postoj bude určite prijatý lepšie.Rozhovor patrnerov.jpg

 • Držte sa cieľa
  Smerujte k svojmu cieľu a nenechajte sa vyviesť z miery aj napriek tomu, ako partnerka zareaguje. Všetko sa môže začať uberať úplne iným smerom ako ste očakávali, no ak chcete dosiahnuť, čo ste si predsavzali, svojho cieľa sa držte.
 • Žiadny sex
  Rozchodový sex môže celú situáciu skomplikovať, a tak si to dobre premyslite, aby ste nepokazili všetko, čo ste pri tomto stretnutí chceli dosiahnuť. Odporúčanie znie: rozchádzajte sa bez vášne a s chladnou hlavou.