Výhody sklenených posuvných dverí


Bezbariérový, vzdušný a rozumne využitý priestor. Vďaka posuvným dverám získate oveľa viac ako dizajnový kúsok do interiéru. Dnešné modely sú maximálne tiché, dokážu odhlučniť miestnosť a samozrejmosťou je zamykanie.
Použiť na oddelenie priestoru posuvné dvere alebo nie?

bathroom-1336165_960_720

Otázka, ktorá trápi viacerých pri zariaďovaní interiéru. Záleží od toho, čo od nich očakávate. Posuvné dvere existujú vo všeobecnosti v dvoch prevedeniach – posuvné dvere na stene alebo dvere do puzdra. Každé jedno riešenie má svoje výhody i nevýhody.
Najväčšia výhoda sa nachádza priamo v názve. Posúvajú sa. Vďaka tomu lícujú stenu a nezasahujú do priestoru. Môžete mať priamo za dverami skrinku alebo vázu s kvetmi a nemusíte sa obávať, že si ich otlčiete.
Krídlo bežných dverí zavadzia a musíte počítať s jeho otváraním do jednej alebo druhej strany. V prípade posuvných dvier vám tento problém odpadá. Môžete bez problémov využiť priestor pred i za dverami.
Zatvoriť klasické dvere potichu môže byť pri niektorých lacnejších modeloch poriadnou výzvou. Kľučka alebo pánty zvyčajne trošku pukocú. Naopak posuvné dvere idú po hornej koľajnici potichu a keďže nemajú pánty, nebudú ani vŕzgať. Navyše na rozdiel od klasických dverí sa nezabuchnú pri prievane.
Posuvné dvere nemajú prah a ani žiadne prízemné lišty. Všetok vodiaci mechanizmus sa nachádza v hornej časti, a tak je vstup cez takéto dvere absolútne bezbariérový.
Posuvné dvere sa hodia do prízemia rodinných domov, bungalovov i bytov, v ktorých majitelia počítajú s deťmi alebo časom so zníženou mobilitou členov domácnosti.

sklenee posuvne dvere

Posuvné dvere nemusia byť len drevené. Vyrábajú sa aj v sklenenom prevedení, ktoré môže byť číre alebo matné.  Ak máte tmavú chodbu alebo vám chýba denné svetlo v kúpeľni, sklenené posuvné dvere cena váš problém vyriešia. Priestor bude otvorenejší, vzdušnejší a dvere umožnia dennému svetlu preniknúť do miestnosti.
Ak by ste hľadali nejaké nevýhody posuvných dverí, je ich naozaj málo. V prvom rade, ak máte záujem o posuvné dvere do puzdra, musíte s nimi počítať popredu. Keďže je puzdro v stene, treba ju postaviť skôr, ako prídu samotné dvere. V prípade rekonštrukcie je zase potrebné zamyslieť sa, či vás nelimitujú rozvody či nosné priečky.
Okrem toho dvere do puzdra sú menej zvukotesné, ale pri kvalitnom prevedení je tento rozdiel naozaj malý.
Na druhej strane niektoré mínusy už dávno neplatia. Mnohí sa mylne domnievajú, že posuvné dvere sa nedajú zamykať alebo dostatočne netesnia.