Zákony pre ľudí

Volíme si poslancov, primátorov, starostov, hlavu štátu. Máme demokratické voľby. Právom teda očakávame od nami zvolených predstaviteľov :

  • Zodpovednú správu veci verejných
  • Prijímanie zákonov v prospech občanov  na zlepšenie kvality života ale aj odbúranie prehnanej administratívy pre živnostníkov a podnikateľov

Máme strany , ktoré pred voľbami sľubujú hory-doly ! Hašteria sa o funkcie v štáte a ešte voľby nevyhrali ! Čo si chudák občan má myslieť ? Asi iba to, že im opäť ide o vlastné korytá o vlastnú plnú peňaženku a o zabezpečenie prosperity celej svojej rodiny.zákony s rozumom.jpg
Kto konečne urobí zákony pre ľudí ? Nie žeby sme ich nemali, mnohé dobré zákony priniesli prospech tisícom ľudí, ale akosi sa na to zabúda. Novinári sa prioritne venujú iba negatívnym informáciám. A tak mnohí  berú za samozrejmosť- že dieťa má obedy v škole zadarmo! Je až prekvapivé, koľko ľudí frfle , že musí platiť administratívny poplatok za stravu v školskej jedálni, prípadne poplatok za čipovú kartu. Celý poplatok ak preženiem, nepresiahne 5€. Je to ale na celý mesiac ! Skúste kúpiť dieťaťu stravu na jeden mesiac za 5 € !

  • Prestaňme nadávať, prestaňme haniť všetko čo je na prospech občanov!

Zoberme si rodinu s tromi deťmi. Ušetrí táto rodina na strave v školskej jedálni ?
Naši starší spoluobčania v dôchodkovom veku majú dopravu vlakmi zdarma. Zaslúžia si to ? Celkom určite predsa áno.
Doprava pre študentov vlakom určite ušetrí tiež nie málo peňazí v peňaženkách rodín. Nemám ešte dôchodkový vek,  nemám ani deti v školskom veku a predsa sa dokážem z týchto opatrení tešiť.
Som živnostník a rešpektujem zákony. Chápem aj význam noviel zákonov a prijímanie nových zákonov. Čomu ale nerozumiem, sú nezmyselné termíny nadobúdania ich účinnosti.vplyv zákonov na svet.png
Nestačilo by , aby nové zákony platili vždy až od 1.1 nasledujúceho roka a aby boli potom na jednej stránke všetky roztriedené podľa oblastí, ktorých sa týkajú ? Nevedeli by sme sa tak na novú legislatívu predsa len lepšie a bez zbytočného stresu pripraviť ?
Ak sa nejedná o zdravie človeka bezpečnosť krajiny, tak pevne verím, že nič nie je také nutné, aby sme to museli meniť v priebehu roka, či dokonca mesiaca.